Wstrzymywanie wszystkich kampanii na koncie po osiągnięciu limitu wydatków od określonej daty


Ilość ocen: 852 Średnia ocena: 4.83/5
Polecaj to innym: 

Ten skrypt pozwoli Ci na automatyczne sprawdzanie poziomu wydatków wszystkich kampanii na koncie AdWords od określonej daty początkowej do dnia dzisiejszego i wstrzymanie wszystkich kampanii, gdy wydatki osiągną określony przez Ciebie pułap. 

Skrypt jest bardzo prosty i możemy go podzielić na dwie części:

  1. pierwsza pobiera łączne wydatki na koncie AdWords w określonym zakresie dat,
  2. druga sprawdza, czy łączne wydatki nie przekraczają określonego progu maxCost i jeśli tak to wstrzymuje wszystkie kampanie na koncie.

Zanim zastosujesz skrypt zmień datę początkową (parametr dateFrom), od której będą sumowane wydatki oraz określ próg wydatków (parametr maxCost), po przekroczeniu którego kampanie mają zostać wstrzymane.

Skrypt może uruchamiać się cyklicznie codziennie lub nawet co godzinę, ale pamiętaj, że dane w raportach są dostępne z opóźnieniem więc w momencie wykonywania skryptu wydatki będą zawsze większe niż wykaże to skrypt. Uwzględnij to przy określaniu progu wydatków.

function main() {
var maxCost = 1000;
var dateFrom = "20161001";
var today = new Date();
var dateTo = Utilities.formatDate(today,"GMT+0100","yyyyMMdd");
var report = AdWordsApp.report("SELECT Cost FROM ACCOUNT_PERFORMANCE_REPORT DURING "+dateFrom+","+dateTo);
var data = report.rows().next();
var totalCost = data['Cost'];
Logger.log("Wydatki na koncie: "+totalCost);
if(totalCost > maxCost){
Logger.log("Wstrzymujemy kampanie");
var campaigns = AdWordsApp.campaigns().withCondition("Status = ENABLED").get();
  while(campaigns.hasNext()){
    campaigns.next().pause();
    }
  }
}

UWAGA!!!
Zanim zastosujesz skrypt na koncie swoim lub klienta upewnij się, że wiesz dokładnie, co dany skrypt po kolei robi i jakie zmiany wprowadza na koncie. Korzystaj z opcji podglądu by przetestować skrypt przed jego zastosowaniem.

Jeżeli uważasz ten skrypt AdWords za przydatny poleć go swoim znajomym! Jeżeli skrypt nie spełnia Twoich oczekiwań skontaktuj się z nami - możemy napisać dla Ciebie skrypt, który zrobi dokładnie to, czego potrzebujesz.

Opublikowane przez:

O autorze

Tomasz Ciepłucha

Cześć, nazywam się Tomasz Ciepłucha i jestem Certyfikowanym specjalistą Google Ads i Analytics oraz ekspertem na forum reklamodawców Google.

Jeżeli szukasz pomocy w zakresie prowadzenia kampanii reklamowych Google Ads, konfiguracji lub wdrożenia Google Analytics oraz wdrożeń z zakresu GTM (Menedżera Tagów Google) to zapraszam do kontaktu ze mną!

YouTube Zasubskrybuj mój kanał na YouTube!

Twoja opinia jest dla nas cenna!